Hinnakiri

Kehtiv alates 31.08.2024

Teenuse kirjeldus Ühik hind € ilma KMta
Nutikas energiatarbimise juhtimine – Kliendi elektriseadmete (sh veeboiler, soojuspump, ventilatsiooniseade, jahutusseade, elektriauto laadimine, elektriradiaatorid/põrandaküte, jmt) tarbimise suunamine vastavalt Nõudlusreageeringule ja kellaaegadele, mil elektrienergia hind on madalam päeva jooksul aasta 56,57
Päikeseenergia tootmise optimeerimine – Photovoltic ehk PV teenus optimeerib Kliendi päikesepaneelide tööd, et tagada maksimaalne energiatootmine siis, kui elektri hind on kõrge ning peatada tootmine siis, kui hind on miinuses, et vältida ületootmist ja maksimeerida Kliendi tulu. aasta 40,17
Energia salvestamise juhtimine – Battery Energy Storage System ehk BESS tehnoloogia haldamine, et salvestada elektrit siis, kui see on päeva kestel odav, ja kasutada seda siis, kui hind on kõrge. aasta 40,17
Reservitasu saamine – Kliendile makstakse reservi tasu ning klient tagab abiseadmete võrgusoleku. € / seadme kohta kuus 1,00
Liitumispunkti rent – Kliendile makstakse liitumispunkti kasutamise eest kW 1,00
Abi kohapeal: tehnilise spetsialisti tellimise Tallinna piires tk 20,00
Abi kohapeal: tehnilise spetsialisti tellimise väljaspool Tallinna (mõlemal suunal) km 1,00
Tehnilise spetsialisti ajatöö (arvestus iga alustatud 30min kaupa) tund 60,00
Futugrid plaatvormi liitumistasu tk 300,00
Kaugabi tasuta
Ühefaasiline kontroller (FUTUPISTIK) tk 81,15
Kolmefaasiline kontroller / kolmefaasiline kontroller+I/O port tk 115,00
Eelseadistatud ruuter tk 100,00
4G kommunikatsioon kuu 5,00

FUTUGRID TECHNOLOGIES OÜ ÜLDTINGIMUSED

Kehtib alates 31.08.2024

  1. SISSEJUHATUS
    1. Käesolevad üldtingimused (Üldtingimused) reguleerivad Futugrid Technologies OÜ (Teenusepakkuja) ja tema klientide (Klient) vahelisi õigussuhteid seoses Teenusepakkuja poolt pakutavate teenuste ja toodetega.
    2. Klient kinnitab Üldtingimustega tutvumist ja nendega nõustumist teenuse kasutusele võtmisel ja Seadme ning Abiseadme kasutamisel. Üldtingimused koos täpsemalt kokkulepitud Eritingimustega moodustavad kogu Poolte vahel sõlmitud Lepingu. Kui Üldtingimuste ja Eritingimuste vahel esinevad vastuolud, lähtutakse Eritingimustest.
  2. MÕISTED
    1. Lepingus kasutatakse mõisteid alljärgnevas tähenduses:
      1. Abiseade: seade, mis hõlbustab Teenuse tõhusamat toimimist
      2. aFRR (inglise keeles Automated Frequency Restoration Reserve): teenus, mis tagab automaatse sageduse taastamise elektrisüsteemis, aktiveerudes juhtimiskeskuse poolt määratud vajadusel.
      3. Agregaator: isik, kes kogub mitmest allikast pärinevaid elektriressursse, et neid ühiselt hallata ja elektriturul kaubelda ja kelleks käesoleva Lepingu tähenduses on Teenusepakkuja.
      4. BESS (Battery Energy Storage System): energiasalvestussüsteem, tavaliselt kasutades liitiumipõhiseid akusid.
      5. Eksport: elektrienergia saatmine elektrivõrku.
      6. Eritingimused: Futugrid Technologies OÜ elektrienergia lahenduse eritingimused.
      7. Import: elektrienergia võtmine elektrivõrgust.
      8. Inverter: elektriseade, mis muudab alalisvoolu vahelduvvooluks, võimaldades päikese- ja akusalvestusseadmete kasutamist ning nende ühendamist elektrivõrku.
      9. ISP (imbalance settlement period): bilansiperiood, mille jooksul elektrienergia ülejäägid või puudujäägid tasakaalustatakse.
      10. Klient: on isik, kes on allkirjastanud Futugrid Technologies OÜ elektrienergia lahenduste eritingimused ja nõustunud Futugrid Technologies OÜ Üldtingimustega.
      11. Leping: on Futugrid Technologies OÜ elektrienergia lahenduste eritingimused ja Futugrid Technologies OÜ üldtingimused.
      12. Liitumispunkt: Kliendi kui turuosalise elektripaigaldise täpselt määratletud ühenduskoht elektrivõrguga.
      13. mFRR (inglise keeles Manual Frequency Restoration Reserve): manuaalne sageduse taastamise reserv.
      14. Omatarve: elektrienergia tarbimine, mis toimub Kliendi liitumispunktist pärast mõõtepunkti Kliendi elektriseadmete poolt.
      15. Paindlikkusturg (inglise keeles ancillary market): selliste teenuste turg, millega vähendatakse kulutõhusalt vajadust võrgu läbilaskevõimsust suurendada või asendada ja võrgu koormust juhtida ning aitab võrgul toimida, kaasates elektriturule teiste hulgas taastuvatest energiaallikatest elektrienergia tootjaid, hajatootjaid, tarbimiskajas osalevaid turuosalisi, energiasalvestusega tegelevaid ettevõtjaid, süsteemijuhtimiseks reservvõimsuste pakkujaid ja agregaatoreid. Paindlikkusturg hõlmab abiteenuseid väljaspool elektrienergia tootmist ja ülekandmist (inglise keeles beyond generation and transmission), mis on vajalik elektrisüsteemi üleval hoidmiseks ja varustuskindluse tagamiseks. Paindlikkusturg hõlmab turusegmenti, mis hõlmab süsteemiteenuseid nagu sagedusteenused, mis aitavad tagada elektrivõrgu stabiilsust ja usaldusväärsust.
      16. Paindlikkusvarad: ressursid, nagu reguleeritav tootmisvõimsus ja energiasalvestus, mis võimaldavad kiiret reageerimist võrgu tasakaalu muutustele. Paindlikkusvarade kasutamine võimaldatakse läbi Kliendi elektri tootmis- ja tarbimisseadmete, mille tööd on võimalik reguleerida vastavalt elektrienergia üldisele nõudlusele. Paindlikkusvarad mängivad olulist rolli eriti taastuvenergia laialdasemal kasutuselevõtul, kus tootmine võib olla volatiilne ja ettearvamatu, näiteks päikesepaneelide ja tuuleturbiinide puhul.
      17. Pool või Pooled: Teenusepakkuja ja Klient.
      18. PV jaam: taristu, mis toodab elektrienergiat päikesekiirguse abil.
      19. Reservvõimsuse tasu: tasu, mis makstakse Agregaatorile vastavalt tehtud pakkumisele Teenusepakkuja määratud ajaperioodil (ISP).
      20. Reservvõimsuste aktiveerimise tasu: tasu, mida süsteemihaldur maksab võimsuste aktiveerimisel üldjuhul megavatt-tund või megavatt/ISP kohta, mis võib muutuda olenevalt süsteemihalduri määratud tingimustest.
      21. Seade: Teenusepakkuja välja töötatud seade või seadmed, mille abil on võimalik Teenuse kasutamine ja, mis aitab Kliendil optimeerida Kliendi elektriseadmete tööd (mh Optimeerimiseade ja Abiseade).
      22. Süsteemihaldur (inglise keeles transmissioon system operator): ELTS § 38 lg-des 2 ja 3 viidatud põhivõrguettevõtja.
      23. Tarbimise ja/või tootmise optimeerimine: protsessid ja tehnikad tarbimise või tootmise efektiivsuse parandamiseks.
      24. Tarbimise juhtimine (inglise keeles Demand Response): süsteem, mis motiveerib tarbijaid oma energiatarbimist vähendama või suurendama reaalajas turuhindadele reageerides, et aidata optimeerida elektrivõrgu koormust ja vähendada elektrikatkestusi.
      25. Teenus: Teenusepakkuja pakutav(ad) teenus(ed) vastavalt Lepingule.
  3. TEENUSEPAKKUJA OSUTATAVA TEENUSE SISU JA TARNITAVAD SEADMED
    1. Teenusepakkuja:
      1. võimaldab Kliendil kasutada seadet (Seade), mis aitab Kliendi optimeerida kliendi elektriseadmete tööd, mis omakorda aitab tagada elektriseadmete säästlikuma kasutuse ja/ või tagada Kliendile säästetud kokkuhoidu; ja
      2. haldab ja hooldab veebisaidi ning mobiilirakenduse kaudu kättesaadavat platvormi, mis võimaldab Kliendil kui platvormi kasutajal planeerida ja/või optimeerida oma majapidamise või tootmisüksuse elektrienergia tootmist ja/või tarbimist.
    2. Seade antakse Kliendile kasutamiseks üürilepingu alusel, müügilepingu alusel või tasuta kasutamiseks vastavalt Eritingimustes sätestatule.
    3. Pakutavate Seadmete ja Teenuse täpsem sisu lepitakse kokku Eritingimustes. Teenusepakkuja võib vastavalt Eritingimustes kokkulepitule osutada järgmiseid Teenuseid:
      1. Nutikas energiatarbimise juhtimine – Kliendi elektriseadmete (sh veeboiler, soojuspump, ventilatsiooniseade, jahutusseade, elektriauto laadimine, elektriradiaatorid/põrandaküte, jmt) tarbimise suunamine vastavalt Nõudlusreageeringule ja kellaaegadele, mil elektrienergia hind on madalam päeva jooksul;
      2. Päikeseenergia tootmise optimeerimine –Photovoltic ehk PV teenus optimeerib Kliendi päikesepaneelide tööd, et tagada maksimaalne energiatootmine siis, kui elektri hind on kõrge ning peatada tootmine siis, kui hind on miinuses, et vältida ületootmist ja maksimeerida Kliendi tulu.
      3. Energia salvestamise juhtimine – Battery Energy Storage System ehk BESS tehnoloogia haldamine, et salvestada elektrit siis, kui see on päeva kestel odav, ja kasutada seda siis, kui hind on kõrge.
      4. Kombineeritud teenus – punktides 3.3.1 kuni 3.3.4 nimetatud BESS teenuse, PV teenuse ja DR teenuse mistahes kombinatsioon.
      5. Seadme pakkumine – Seadme müük või üür Teenuste veelgi tõhusamaks toimimiseks.
      6. Reservitasu maksmine – Kliendile soodustuse võimaldamine ja/või tasu maksmine kui ta hoiab Seadet alaliselt vooluvõrgus ning lubab Teenusepakkujal Seadme paindlikkust kasutada elektriseadme töötamise juhtimiseks.
    4. Teenusepakkuja võib vastavalt Eritingimustes kokkulepitule pakkuda Kliendile Seadmeid, Optimeerimisseadmeid ja Abiseadmeid.
  4. PAINDLIKKUSVARADEGA KAUPLEMINE
    1. Klient annab Teenusepakkujale õiguse Kliendi Paindlikkusvarade agregeerimiseks ja nendega kauplemiseks Paindlikkusturul, millisel viisil saadav tulu jääb täies ulatuses Teenusepakkujale. Lisaks võib Süsteemihaldur maksta Teenusepakkujale kui Agregaatorile Reservvõimsuse tasu, mis jääb täies ulatuses Teenusepakkujale.
    2. Kui Süsteemihaldur otsustab maksta lisaks Reservvõimsuste aktiveerimise tasu maksab Süsteemihaldur Reservvõimsuste aktiveerimise tasu esmalt täies ulatuses Teenusepakkujale, misjärel jaotatakse Reservvõimsuste aktiveerimise tasu Kliendi ja Teenusepakkuja vahel pooleks. Teenusepakkuja peab Kliendile maksma talle kuuluva Reservvõimsuste aktiveerimise tasu osa hiljemalt 30 päeva jooksul selle laekumisest Süsteemihaldurilt. Teenusepakkuja võib Kliendile makstava Reservvõimsuste aktiveerimise tasu osa tasaarvestada mistahes rahaliste kohustustega, mida Klient peab täitma Teenusepakkuja ees. Klient peab kinni, arvestab ja tasub oma Reservvõimsuste aktiveerimise tasult saadud tulu osalt kõik riiklikud maksud ja maksed.
    3. Lisaks võib Teenusepakkuja vastavalt Üldtingimuste punktidele 7.3 ja 9.4 koguda andmeid Kliendi elektrienergia tarbimise kohta (nt elektrienergia tarbimise statistika), millest Teenusepakkuja võib teenida tulu.
  5. TEENUSE NING SEADME JA ABISEADME EEST TASUMINE
    1. Kui Teenuste või Seadme eest on Eritingimustes ette nähtud eraldi tasu, esitab Teenusepakkuja Kliendile pärast teenuse osutamist või kauba tarnimist arve. Klient tasub arve 7 kalendripäeva jooksul arve väljastamisest Teenusepakkuja poolt. Tasule lisandub käibemaks.
    2. Teenuse osutamisel pikema ajaperioodi vältel (nt Seadme üüril puhul) esitab Teenusepakkuja arve igal kalendrikuul. Arve tähtajaks tasumata jätmisel on Teenusepakkujal on õigus peatada Teenus(t)e osutamine või Seadme tarnimine ning nõuda viivist 0,1% tasumata summalt iga viivitatud päeva eest. Füüsilisest isikust Klient tasub viivist 0,0657% tasumata summalt iga viivitatud päeva eest.
  6. RESERVI TASU
    1. Reservi tasu maksmise tingimused määrab Teenusepakkuja ning avaldab need oma veebilehel. Reservi tasu väljamaksmisel võib Teenusepakkuja pidada kinni maksud, kui selline kohustus Teenusepakkujal tekib.
  7. KLIENDI KOHUSTUSED
    1. Klient:
      1. kasutab teenuseid kooskõlas kehtivate seaduste, heade tavade ja Lepinguga;
      2. informeerib Teenusepakkujat kõigist asjaoludest, mis võivad mõjutada teenuste osutamist või Seadme toimimist (nt tõrked elektriseadmete või elektrisüsteemide töös, elektriseadmete või elektrisüsteemide defektid jms);
      3. informeerib Teenusepakkujat defektsest Seadmest ja mitte sellist Seadet kasutama;
      4. kasutab Seadet kooskõlas Teenusepakkuja juhistega ja juhib Seadet vaid läbi Teenusepakkuja rakenduse või veebisaidi;
      5. Seadet ise paigaldades teeb seda kooskõlas Teenusepakkuja juhistega ja tagab, et paigaldamisest ei teki kahju Seadmele ega Kliendi muudele elektriseadmetele ega elektrisüsteemidele;
      6. tagab, et Teenus(t)e või Seadme kasutamine ei ole vastuolus mistahes kolmanda isiku õigustega.
  8. KONFIDENTSIAALSUS
    1. Mõlemad pooled hoiavad konfidentsiaalsena kogu teabe, mis on neile teise poole poolt avaldatud seoses Teenuste osutamise ja kasutamisega.
    2. Konfidentsiaalsuskohustus jääb jõusse ka pärast lepinguliste suhete lõppemist.
    3. Teenusepakkujal on õigus ilma Kliendi eraldi nõusolekuta avaldada kolmandatele isikutele (sh riigiasutustele) Kliendiga seotud konfidentsiaalset informatsiooni ja dokumente, kui see on vajalik teenuse osutamise täitmiseks või kui vastav kohustus tuleneb seadusest. Teenusepakkujal on õigus koguda ka teavet Kliendi ja teiste klientide elektrienergia tarbimise kohta (nt elektrienergia tarbimise statistika), millest Teenusepakkuja võib teenida tulu, mis jääb täies ulatuses Teenusepakkujale.
  9. VASTUTUS
    1. Teenusepakkuja ei vastuta mistahes kahjude eest, mis tekivad Kliendile Teenuste või tarnitud Seadme kasutamisel, välja arvatud juhul, kui kahju on põhjustatud Teenusepakkuja tahtlikust või raskest hooletusest. Teenusepakkuja ei vastutata igal juhul mistahes kahjude eest, mis tekivad Kliendile tarnitud Seadme kasutamisest, kui: i) Klient on tarnitud Seadme ise paigaldanud vastuolus Teenusepakkuja soovituste või juhistega; või ii) Klient on tarnitud Seadmele teinud muudatusi (mh seda remontinud) ilma seda eelnevalt Teenusepakkujaga kooskõlastamata.
    2. Teenusepakkuja maksimaalne vastutus ükskõik millise nõude osas ei ületa Kliendi poolt Teenusepakkujale makstud tasusid viimase kahe aasta jooksul enne nõude tekkimist. Kui Klient pole kooskõlas Lepingus kokkulepitule viimase kuue kuu jooksul enne nõude tekkimist Teenusepakkujale tasusid maksnud, ei ületa Teenusepakkuja maksimaalne vastutus ükskõik millise nõude osas 5000 eurot.
    3. Lepingust tulenevate rahaliste kohustuste täitmisega viivitamisel tasub viivituses olev Pool teisele Poolele viivist 0,1% tähtajaks tasumata summalt iga viivitatud päeva eest. Kui Klient on füüsiline isik, siis on viivise määr 0.0657% tähtajaks tasumata summalt iga viivitatud päeva eest.
  10. ISIKUANDMETE KAITSE
    1. Teenusepakkuja kogub ja töötleb Kliendi isikuandmeid Lepingust tulenevate kohustuste täitmiseks (nt arvete esitamiseks, infosüsteemide haldamiseks) ning seadusest tulenevate kohustuste täitmiseks. Kliendi isikuandmete töötlemine on eelduseks, et Teenusepakkuja saaks kaupu tarnida (nt Seadet tarnida) või teenuseid osutada. Teenusepakkuja töötleb isikuandmeid vastavalt kehtivatele isikuandmete kaitse seadustele ja regulatsioonidele.
    2. Kliendi andmete vastutav töötleja on Futugrid Technologies OÜ (registrikood 14775972).
    3. Kliendi isikuandmeid töödeldakse Euroopa Liidus asuvas andmekeskuses või andmekeskustes, mis asuvad sellistes riikides, milles kehtivad regulatsioonid suudavad tagada võrdväärse isikuandmete kaitse võrreldes Euroopa Liidus kehtivate regulatsioonidega. Kliendi andmeid säilitatakse kuni Lepingu kehtivusaja lõpuni või kuni see on vajalik Teenusepakkujale seadusest tulenevate kohustuste täitmiseks või vaidluse lahendamiseks, siis kuni viis aastat Lepingu lõppemisest.
    4. Klient annab Teenusepakkujale nõusoleku tema isikuandmete töötlemiseks teenuste osutamise eesmärgil, järgides andmekaitsetingimusi. Klient annab Teenusepakkujale lisaks nõusoleku Kliendi isikuandmete töötlemiseks, et Teenusepakkujal oleks võimalik koguda andmeid Kliendi elektrienergia tarbimise kohta (nt elektrienergia tarbimise statistika), millest Teenusepakkuja võib teenida tulu.
    5. Kliendi isikuandmed ja muu klienti puudutav teave, mille Teenusepakkuja on saanud seoses Lepingu täitmisega, on konfidentsiaalsed ja neid ei tohi avaldada kolmandatele isikutele, välja arvatud juhul, kui selleks on olemas Kliendi nõusolek või kui see on Lepingus kokku lepitud või kui teabe avaldamiseks on õiguslik alus.
    6. Konfidentsiaalsuskohustus ei laiene teabele, mis on eelnevalt avalikustatud või mille avalikustamine on vajalik Lepingu täitmiseks, seadusest tuleneva kohustuse täitmiseks või Kliendi võla sissenõudmiseks.
    7. Kliendil on õigus igal ajal nõuda Teenusepakkujalt oma isikuandmete muutmist, ebaõigete isikuandmete parandamist ja ebaõigete isikuandmete kustutamist. Kliendil on õigus igal ajal nõuda, et Teenusepakkuja edastaks tema andmed talle endale või kolmandale isikule, teatades sellest Teenusepakkujale kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis.
    8. Klient annab oma nõusoleku oma esindaja, töötajate, lepingupartnerite, klientide ja muude füüsiliste isikute isikuandmete töötlemiseks, kui see on vajalik Teenuse osutamiseks.
    9. Andmete töötlejana järgib Teenusepakkuja kõiki Kliendi õiguslikke juhiseid ja kohaldatavat õigust andmete turvalisuse ja konfidentsiaalsuse tagamiseks. Tegutsedes isikuandmete töötleja rollis, järgib Teenusepakkuja andmete turvalisuse ja konfidentsiaalsuse tagamiseks kõiki Kliendi õiguspäraseid juhiseid ja kohalduvaid õigusakte.
  11. INTELLEKTUAALNE OMAND
    1. Kõik Teenus(t)e osutamise või Seadmete pakkumise käigus loodud või kasutatud intellektuaalse omandi õigused (sh autoriõigused, kaubamärgid, patendid) kuuluvad Teenusepakkujale või on Teenusepakkujal vastavad õigused nende kasutamiseks.
    2. Klient ei tohi ilma Teenusepakkuja eelneva kirjaliku nõusolekuta reprodutseerida, levitada või muul viisil kasutada mis tahes intellektuaalomandi objekte.
    3. Teenusepakkuja annab Kliendile piiratud ja tühistatava lihtlitsentsi veebisaidi ning mobiilirakenduse kasutamiseks isiklikel või ettevõttesisestel ärilistel eesmärkidel. Teenusepakkuja säilitab teenus(t)ele ja selle sisule kõik omandiõigused ja intellektuaalomandi õigused. Klient ei tohi ise ega luba ühelgi kolmandal isikul:
      1. Futugrid.com’i ja Teenusepakkuja rakendusi algoritme pöördprojekteerida, pöördtransleerida või dekompileerida.
      2. kasutada mis tahes manuaalseid või automatiseeritud tarkvaraseadmeid või muid protsesse andmekaeveks või andmete alla laadimiseks Teenus(t)es sisalduvatelt veebilehtedelt; või mobiilirakendustelt
      3. kasutada Teenuseid, et luua sarnane või konkureeriv veebisait, rakendus või teenus;
      4. kasutada Teenuseid mis tahes ebaseaduslikul eesmärgil.
  12. LEPINGU LÕPETAMINE
    1. Leping jõustub selle allakirjutamisest Poolte poolt ja kehtib Lepingu Eritingimustes toodud tähtajani või kuni selle lõpetamiseni vastavalt Üldtingimuste punktile 11.2või tähtajatult ja kuni Lepingu lõpetamiseni vastavalt Üldtingimuste punktile 11.2. Tähtaja möödumisel pikeneb Leping igakordselt järgmiseks üheaastaseks perioodiks, välja arvatud siis, kui Pool on teatanud teisele Poolele oma soovist Teenusleping lõpetada vähemalt 60 kalendripäeva enne Lepingu tähtaja saabumist.
    2. Teenusepakkuja ei anna ühtegi garantiid ega lubadust Teenus(t)e ja Teenusepakkuja süsteemide toimivuse kohta. Klient võib käesoleva Lepingu igal ajal lõpetada, teatades sellest ette vähemalt 60 kalendripäeva ja saates Teenusepakkujale () kirjaliku taasesitamist võimaldavas vormis teate, mis ei mõjuta juba kehtivaid kohustusi (nt tellitud Seadme eest tasumist). Teenusepakkuja võib Lepingu igal ajal lõpetada, saates Kliendile kirjaliku taasesitamist võimaldavas vormis teate. Lisaks võib Teenusepakkuja uurida mis tahes tegevust, mis võib rikkuda käesolevat Lepingut, ja võib igal ajal Lepingu rikkumise või Lepingu rikkumise põhjendatud kahtluse korral või Teenusepakkujale tekitatud kahju või võimaliku kahju korral käesoleva Lepingu lõpetada omal äranägemisel.
  13. MUUD ÜLDSÄTTED
    1. Juhul kui mingi Lepingu säte osutub Eesti Vabariigi õigusaktidega vastuolu tõttu osaliselt või täielikult tühiseks, ei mõjuta see ülejäänud sätete või nende osade kehtivust. Pooled teevad oma parima selleks, et asendada tühine säte kehtiva sättega, mis vastaks Lepingu sisule ja mõttele.
    2. Teenusepakkujal on õigus käesolevaid üldtingimusi muuta. Muudetud üldtingimused avaldatakse veebileheküljel www.futugrid.com. Kõik käesolevatest Üldtingimustest tulenevad vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kui kokkulepet ei saavutata, lahendatakse vaidlused vastavalt Eesti Vabariigi seadustele Harju Maakohtus.