FUTUPISTIKU TEST – Korduma Kippuvad Küsimused

1. Mis on futupistik ja mida see teeb

Futupistik on Futugrid Technologies OÜ poolt välja töötatud nutiseade, mis optimeerib elektriliste veeboilerite soojendamiskulu liigutades boilerite soojendamise odavama elektrihinnaga tundidele. Ühtlasi aitab futupistik nihutada osaliselt elektritarbimise tippkoormusega tundidelt madalama koormusega tundidele ning aitab seeläbi tasakaalustada elektrisüsteemi.

2. Kuidas futupistik töötab

Futupistik on Futugridi infosüsteemiga ühenduses GSM-mobiilvõrgu kaudu. See tähendab, et pistik käivitub vooluvõrku lülitudes automaatselt – midagi konfigureerida vaja ei ole. Futupistik saadab kesksüsteemile andmeid boileri kasutusmustri kohta. Esimese nädal pistik “õpib” uue boileri kasutamise harjumusi ning seejärel hakkab ta vastavalt elektri börsihinnale kütma boilerit soojaks kasutajale vajalikuks ajaks võimalikult odava elektri hinnaga.

3. Millistele seadmetele futupistik sobib

Täna on futupistik optimeeritud suurematele elektrilistele boileritele, kuid seda saab kasutada ka näiteks elektriliste õliradiaatorite vm. intertsete kütteseadmetega, mis ühenduvad vooluvõrku tavalise pistikuga. Eeltestid näitavad, et märgatav sääst tekib boileritel mis on 80l või suuremad.

4. Kui palju futupistik voolu võtab

Futupistik vajab oma tööks ca 2 W voolu, seega võtab ta kuus ca 1,5 kW/h voolu. Rahalises arvestuses kulub futupistiku tööle ühes kalendrikuus keskmiselt paarkümmend senti.

5. Mida tähendab testperiood?

Testperiood tähendab, et teile toimetatakse seeriatootmiseelse partii seade, mis on käsitsi koostatud. Testperioodil testime seadme toimimist suurema hulga boileritega ning ennekõike on see mõeldud meie keskse tarkvarasüsteemi kalibreerimiseks ja häälestamiseks. Testseade on Futugrid Technologies OÜ omand ja ettevõttel on õigus see vajadusel tagasi küsida. Kui testperiood lõppeb ja teenus avatakse kommertskasutuseks, siis võite testseadme tasuta endale jätta ning teenuse kasutamist jätkata.

6. Kas futupistikuga boileri juhtimine ei too kaasa suuremat energiavajadust jahtunud boileri taassoojendamisel?

Ei too, kuivõrd sama hulga vee temperatuuri tõstmine samale tasemel võtab sama hulga energiat, sõltumata ajast, mil kütmine toimub.

7. Kas futupistiku kasutamine on boilerile ohutu?

Futupistiku kasutamine on teie boileri jaoks igati ohututu – boilerite releed on disainitud taluma tuhandeid sisse-väljalülitusi ning selle ressurss on määratult suurem näiteks küttekeha omast.

8. Kui futupistik ei lase kütta boilerit vajalikuks ajaks soojaks?

Juhul, kui tekib kahtlus, et futupistik ei toimi sobival viisil, siis saab pistikul vajutada algseadete taastamise nuppu, mis teeb põhimõtteliselt pistikule taaskäivituse. Kui oled loonud enesele kasutajakonto, siis saad iseteeninduskeskkonnas oma futupistiku optimeerimisalgoritmi muuta ning leida enesele sobivam. Üldiselt töökorras ja kasutusele sobiva mahuga boileriga ei tohiks selliseid probleeme tekkida.

9. Kas testseade on kasutajale ohutu?

Futupistiku testseade on läbinud sõltumatus laboris sertifitseerimisprotsessi ning sellele on omistatud ohutusnõuetele vastavust kinnitav CE-sertifikaat. Testseade on mõeldud kasutamiseks siseruumides.

10. Kas ja kui palju maksab futupistiku testimine?

Futupistiku testseade on teie jaoks tasuta ning mingeid teenustasusid ei lisandu. Futugrid eeldab, et kui olete endale seadme testimiseks võtnud, siis te selle ka boileriga ühendate. Kui mingil põhjusel ühendada ei saa või ei soovi, palume seadme tagastada.

11. Kas ma saan ise kuidagi oma boileri tarbimise juhtimist jälgida?

Iga testseadme (ja selle kaudu ühendatud boileri) toimimist saab jälgida meie demokeskkonnas internetis aadressil: https://demo.futugrid.net. Selleks on vaja luua enesele kasutajakonto ja registreerida seade keskkonnas.